دسته‌بندی نشده

5 ایده چیدمان مبلمان

5 ایده چیدمان مبلمان
83 / 100

ایده چیدمان مبلمان می تواند کاری دلهره آور باشد. وقتی با یک فضای خالی روبرو هستید ، پر کردن آن به روشی عملی و زیبا از نظر زیبایی ، کاری طاقت فرسا به نظر می رسد. اما طی سالیان گذشته ، طراحان داخلی تعدادی از اصول ساده را که به راحتی قابل استفاده هستند ، تشخیص داده اند. فقط این قوانین را دنبال کنید و متوجه خواهید شد که چیدمان مبلمان به هر حال خیلی ترسناک نیست. ما در این مطلب 5 ایده چیدمان مبلمان که باید آنها را در نظر بگیرید در ادامه به آنها پرداخته ایم.

5 ایده چیدمان مبلمان

نحوه چیدمان مبلمان

نحوه چیدمان مبلمان

1.یک نقطه کانونی انتخاب کنید

هرگز قدرت یک نقطه کانونی در یک اتاق را دست کم نگیرید. بعضی اوقات نقاط کانونی به طور طبیعی ظاهر می شوند ، مثلاً در اتاق یک شومینه یا جاکفشی تو کار داشته باشد ، در برخی مواقع دیگر ممکن است لازم باشد خود آنها را ایجاد کنید ، مانند قرار دادن میز تلویزیون. نقطه کانونی که انتخاب کردید به شما در نحوه چیدمان مبلمان کمک می کند.

2.مبلمان را به دیوار نچسبانید

اندازه اتاق تعیین می کند که چقدر می توانید مبلمان خود را از دیوار دور کنید ، اما حتی در یک فضای کوچک ، چند سانت بین دیوار و مبلمان فاصله قرار دهید. مسلماً اگر فضای بیشتری دارید ، می توانید مبلمان را به گونه ای مرتب کنید که در وسط اتاق محل مکالمه ایجاد شود و چند سانتی متر بین دیوارها و مبلمان باقی بماند.

3.مناطق مکالمه ایجاد کنید

افراد به طور طبیعی باید بتوانند بدون اینکه گردن خود را جرثقیل بزنند یا در اتاق فریاد بزنند با یکدیگر صحبت کنند. مبل ها و صندلی ها را روبروی هم قرار دهید ، و به همین دلیل آنها به اندازه کافی نزدیک هستند که افراد می توانند بدون بلند کردن صدا صحبت کنند. اگر اتاق خیلی بزرگ است ، چندین زمینه مکالمه ایجاد کنید.

5 ایده چیدمان مبلمان

5 ایده چیدمان مبلمان

4.تعادل را هنگام چیدمان مبلمان برقرار کنید

تعادل همیشه در تزئین مهم است . اندازه و محل قرارگیری قطعات مختلف را در نظر داشته باشید ، اطمینان حاصل کنید که همه قطعات بزرگ یا کوچک را در یک منطقه یا در یک طرف اتاق قرار ندهید ، که باعث می شود فضا دچار انحراف و کمی ناآرام شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که اشکال متنوع است ، به عنوان مثال اگر صندلی های صاف دارید ، یک میز گرد را در نظر بگیرید.

5.جریان ترافیک را در نظر بگیرید

یکی از مهمترین مواردی که هنگام چیدمان مبلمان در هر اتاق باید به آن توجه کنید ، جریان ترافیک است. افراد نباید برای عبور از داخل اتاق ، اسباب و اثاثیه خود را لگدمال کنند. اطمینان حاصل کنید که بین میز و مبل و بین صندلی ها چند سانتی متر فاصله برقرار کنید. مسیری روشن ایجاد کنید تا افراد بتوانند بدون مشکل از یک انتهای اتاق به سر دیگر راه بروند.

نحوه اصولی چیدمان مبلمان

نحوه اصولی چیدمان مبلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *