انواع شیشه بالکن

انواع شیشه بالکن

انواع شیشه بالکن در بازار وجود دارد که هریک با متریال مختلفی ساخته شده اند و متناسب با شرایط مورد استفاده قرار می گیرد. بالکن شیشه ای عایق صدا و حرارت است و از ورود آلودگی و حشرات جلوگیری می کند. این شیشه های در فضای باز منزل نصب می شوند و معمولا متحرک و ریلی هستند و باز و بسته می شود.

شیشه بالکن

شیشه بالکن

انواع شیشه بالکن

می توان مقررات و استانداردهای شیشه ای که در ساختمان ها استفاده می شود را در سه دسته قرار داد. هر یک از انواع  مانع شیشه ای به بارهای متفاوت طراحی و بنابراین مشخصات شیشه متفاوت نیاز دارد:

  • موانع محافظ شیشه ای مستقل
  • موانع با صفحات پر کردن شیشه
  • موانع شیشه ای تمام قد (معمولاً در طراحی بالکن قابل استفاده نیستند)

شیشه معتدل یا به اصطلاح سخت تر ، به عنوان محبوب ترین انتخاب برای نرده های بالکن چه از نوع چهارچوب و چه بدون قاب در نظر گرفته می شود. شیشه معتدل و شیشه تقویت شده با حرارت از نظر پردازش نسبتاً مشابه هستند.

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

تفاوت انواع شیشه بالکن

تفاوت های اصلی به طور معمول عبارتند از:

مقاومت در برابر ضربه شیشه معتدل دارای روند خنک کننده تسریع شده ای است که فشرده سازی سطح بالاتری را ایجاد می کند. این باعث می شود سطح اطراف چهار یا پنج برابر شیشه تقویت شده قوی تر باشد. فرایند تقویت گرما کندتر است ، به این معنی که مقاومت فشاری کمتر است و آن را دو برابر شیشه تصفیه نشده محکم می کند.

تکه تکه شدن معمولاً هرچه فشرده سازی سطح بیشتر باشد ، شیشه قطعات بیشتری را خرد می کند (اگر چند لایه باشد ، می تواند الگوی تکه تکه شدن را به میزان قابل توجهی تغییر دهد). بنابراین شیشه مقاوم به خواص به ذرات کوچکتر تقسیم می شود در حالی که شیشه های تقویت شده با حرارت بیشتر شبیه شیشه های باز یا درمان نشده می شوند.

انواع شیشه بالکن

انواع شیشه بالکن

آسیب پذیری در برابر شکستگی NiS سولفید نیکل می تواند در هر دو شیشه معتدل و یا شیشه تقویت شده با حرارت ایجاد شود. با این حال ، از آنجا که فشرده سازی سطح شیشه های تقویت شده با حرارت بسیار کمتر از شیشه های مقاوم در برابر حرارت است ، باعث می شود NiS باعث شکستگی خود به خودی در شیشه های تقویت شده با حرارت شود.

جهت مشاهده انواع مختلف جاکفشی به صفحه اصلی سایت بروید.

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون رستوران

ایده پردازی برای دکوراسیون رستوران از قدم های اولیه مهم قبل از اقدام به افتتاح رستوران است. موفقیت یک رستوران عمدتا به کیفیت طراحی داخلی و خدمات مشتری ارائه شده توسط رستوران بستگی دارد. کاملا واضح است که کیفیت غذا و خدمات عالی به مشتری ، ستون های مهم موفقیت هر رستوران در طولانی مدت است. اما با رقابت روزافزون در تجارت رستوران ها و بارها ، طراحی داخلی ابتکاری به سومین ستون موفقیت فوق العاده پروژه در عصر امروز تبدیل می شود.

چیدمان رستوران لوکس

چیدمان رستوران لوکس

اهمیت دکوراسیون رستوران

موفقیت رستوران مانند خانه ای از کارتها است که در آن هر کارت نقش خود را دارد و اثبات می شود که طراحی داخلی یکی از پایه های اصلی کارت ها است. این نه تنها نوع آشپزی یا کیفیت طعم و مزه است که مشتری را به رستوران شما جذب می کند ، بلکه همچنین محیطی است که او را مجذوب خود می کند. ایدئولوژی اساسی یک طراحی داخلی برای رستوران شما باید تجربه مشتری شگفت انگیز را که بیشتر بر اساس فضای رستوران و تجربه غذاخوری است ، معطوف کند. هر رستوران خوب حس بی عیب و نقصی از فضای داخلی دارد که در آن مشتریان احساس استقبال می کنند و از هر بقیه از اقامت خود لذت می برند. طراحی داخلی فقط به تصاویر خلاقیت در طراحی محدود نمی شود ، در واقع ، به طور مستقیم یا غیر مستقیم رفتار مشتری را تحت تأثیر قرار می دهد. 

چیدمان دکوراسیون

چیدمان دکوراسیون

اصول طراحی دکوراسیون رستوران

قبل از برنامه ریزی برای طراحی داخلی و دکوراسیون ، طراحی آشپزخانه و میله باید در هسته اصلی طراحی رستوران باشد. سایر اجزای طراحی رستوران می تواند لوازم جانبی مورد نیاز برای سرو غذا مانند ظروف ، میز و صندلی باشد. افرادی که در طراحی یک رستوران شرکت دارند نیز باید سعی کنند اطمینان حاصل کنند که اقدامات غذایی توسط مراجعه کنندگان قابل مشاهده و درک است. تیم طراحی باید با سایر متخصصان درگیر پروژه مانند معماران ، مهندسان ، دکوراتورها ، سازندگان ، مدیران و مالکان در ارتباط مداوم باشد.

طراحی رستوران

طراحی رستوران

در هنگام طراحی دکوراسیون رستوران باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • طراح باید یک مفهوم دقیق با یک برنامه عملیاتی داشته باشد که در آن جزئیات دقیقاً آنچه مالک در رستوران خود می خواهد ، تجربه مشتری مورد انتظار ، محل اتاق های شستشو ، اتاق های استراحت و اتاق کارکنانو محل قرار گیری جاکفشی باید به وضوح مشخص شود.

 

  • باید مشکلات آینده را که ممکن است عملکرد آشپزخانه را تحت تأثیر قرار دهد ، شناسایی کند. آشپزخانه موتور کشتی است ، باید از نظر انرژی ، فضا و عملکرد به خوبی طراحی شده باشد و باید با تجهیزات و لوازم جانبی مناسب ، به درستی سازمان یافته و کارآمد باشد. این باید یک ارتباط بصری و الکترونیکی خوب بین دست اندرکاران و جدا از همه اینها باید یک محیط کار دلپذیر باشد.

 

  • یک دیزاینر ممکن است طراحی خود را به صورت سه بعدی تجسم کند زیرا کار در 3D باعث می شود دید واضح تری از طراحی به دست ما برسد و ما می توانیم تصمیم بگیریم که چه چیزی روی دیوارهای رستوران قرار دهیم. انتخاب اکسسوری و وسایل باید متناسب به سبک رستوران انتخاب شود.

 

  • یک طراح باید اطمینان حاصل کند که رستوران وی نمره بالایی از پایداری را کسب می کند زیرا هیچ گزینه دیگری برای توسعه پایدار نیست. برای بقا در یک فضای رقابتی ، شرکت ها و افراد باید پایداری را به عنوان یک هدف در نظر بگیرند و کسانی که در مرحله اول عمل می کنند صلاحیت هایی را کسب می کنند که مطابقت با آنها برای رقیب بسیار دشوار است.
دکوراسیون رستوران

دکوراسیون رستوران

 

دکور رستوران

دکور رستوران

دل فرش به رنگ سال 2021

مدل فرش به رنگ سال 2021

مدل فرش به رنگ سال 2021 یک انتخاب هوشمندانه برای دکوراسیونی دلچسب و زیبا است. همانطور که میدانید رنگ سال 2021 زرد و خاکستری می باشد که ترکیب این دو رنگ هر آیتمی را جذاب می کند.

فرش رنگ سال

فرش رنگ سال

اهمیت فرش در خانه

فرش با استفاده از رنگ ،طرح های مختلف دکوراسیون خانه را تکمیل می کند. با صدها الگو ، برش و رنگ ، به معنای واقعی کلمه هزاران امکان برای ست کردن با هر سبک دکوراسیونی است. فرش می تواند به صرفه جویی در انرژی کمک کند زیرا یکی از عوامل مهم در عایق بندی محیط داخلی است. فرش کف را عایق بندی می کند زیرا احساس روانی گرما را ایجاد می کند. انتخاب مدل فرش به رنگ سال 2021 با داشتن رنگ زرد احساس گرم و نرم و راحتی را منعکس می کند.

فرش خاکستری و زرد

فرش خاکستری و زرد

دلایل خرید فرش برای خانه

چندین مطالعه نشان می دهد که فرش ها صدا را جذب می کنند و فرش های دارای بالشتک این توانایی را بیشتر می کنند. فرش مواد آلرژی زا ، گرد و غبار و سایر آلاینده ها را به دام می اندازد و آنها را نگه می دارد تا زمانی که به درستی از بین بروند. فرش نسبت به کفپوش سطح سخت تمیز و نگهداری کمتری دارد و به همین دلیل و همانطور که گفته شد ، هزینه نگهداری آن نیز کمتر است.

مدل فرش به رنگ سال 2021

مدل فرش به رنگ سال 2021

شیک ترین فرش سال

شیک ترین فرش سال

خانه ای که فرش درون آن نباشد بی روح به نظر می رسد و حس گرما و صمیمیت را ندارد. با طرح های گوناگونی که در بازار است شما می توانید به راحتی فرشی که مناسب رنگ دکوراسیون و مبل های منزلتان باشد پیدا کنید. همانطور که در عکس بالا می بینید مدل فرش به رنگ سال 2021 به زیبایی کنار یکدیگر قرار گرفته اند و شما می توانید با اضافه کردن یک جاکفشی سفید و مبلمان طوسی با کوسن ها زرد فضای لوکسی ایجاد کنید.

میز قهوه خوری

میز قهوه خوری

انتخاب یک میز قهوه خوری برای اتاق نشیمن وقتی به آن فکر می کنید به نظر آسان است ، اما با تأمل بیشتر ، در انتخاب میز قهوه مناسب تصمیمات بسیار بیشتری گرفته می شود.
میز

میز

انتخاب میز قهوه خوری

ابتدا ، باید اندازه مناسبی داشته باشد، هم از نظر ارتفاع و هم از نظر طول و عرض. مقیاس  آن متناسب با فضا باشد و با مبلمان شما هماهنگ باشد. میزهای قهوه خوری تنوع بسیاری دارند که متناسب به سبک دکوراسیون داخلی باید انتخاب شود.

قد میز قهوه خوری را در نظر بگیرید

هیچ چیز نامناسب تری از یک میز قهوه خیلی بلند یا خیلی کوتاه نیست. برای اطمینان از اینکه در فضای زندگی خود احساس راحتی می کنید ، میز قهوه ای را انتخاب کنید که ارتفاع آن با بالشتک های مبل یک تا دو سانتی متر پایین تر باشد. بیشتر از این ، فضای شما خالی به نظر می رسد.

میز شیک

میز شیک

به تناسب دقت کنید

به طور مشابه با پیدا کردن یک میز قهوه که دارای ارتفاع مناسب باشد ، شما باید به دنبال یک میز مناسب و نسبت به عرض مبل خود باشید. به طور مشخص ، طول میز قهوه خوری شما باید تقریباً دو سوم مبل شما باشد.

میز گرد

میز گرد

مدل میز قهوه خوری

بعد از اینکه از ارتفاع و طولی که دنبال آن بودید ، نوبت به انتخاب شکل ایده آل میز قهوه خود می رسد. اغلب ، انتخاب بین میز قهوه مربع ، مستطیل ، گرد یا بیضی شکل به طول و فاصله مورد نیاز در اطراف آن خلاصه می شود. به طور سنتی ، میز قهوه خوری شما باید 12 تا 15 اینچ از مبل شما فاصله داشته باشد. بین میز قهوه و پایه تلویزیون یا شومینه باید حداقل 24 تا 30 سانتی متر را محاسبه کنید تا فضای کافی برای گردش در فضا باقی بماند. اگر کنسول یا جاکفشی مربع در خانه قرار داده اید بهتر است یک میز قهوه گرد خریداری کنید.

میز قهوه خوری

میز قهوه خوری

دکوراسیون صورتی

دکوراسیون صورتی

دکوراسیون صورتی رنگی کاملا دخترانه و کمتر کسی به دنبال رنگ صورتی برای دکوراسیون منزل خود است اما طبق تحقیقات روانشناسان رنگ صورتی رفتارهای عصبی را کاهش می دهد و سبب صلح و آرامش می شود. ترکیب رنگ صورتی با دیگر رنگ ها یک پالت وصف ناپذیری ایجاد می کند و محیط خانه شما را گرم و صمیمی می کند فقط کافیست اصول و مکمل رنگ ها را بشناسید تا خانه ای دلربا با رنگ صورتی داشته باشید.

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

اصول دکوراسیون خانه به رنگ صورتی

رنگ صورتی در هنگام طراحی انتخاب جسورانه ای است و برای همه مناسب نیست. اما برای دوستداران رنگ در میان ما ، همراهی با یک پالت قدرتمند الهام گرفته از صورتی ممکن است همان چیزی باشد که شما برای تزریق نشاط بیشتر به فضای زندگی خود نیاز دارید. همانطور که گفته شد ، طبق تجربه افراد در مورد ترکیب رنگ صورتی احتیاط می کنند. آنها نه تنها نگران این هستند که بیش از حد پررنگ باشد ، بلکه مطمئن نیستند که با چه چیزی آن را جفت کنند. اما دیگر جای نگرانی نیست در اینجا مکمل رنگ برای استفاده با رنگ صورتی و تعداد زیادی عکس الهام بخش وجود دارد که کار را برای شما آسان می کند. 

دکوراسیون صورتی

دکوراسیون صورتی

چه رنگ هایی با دکوراسیون صورتی مناسب است؟

صورتی و سیاه
دکوراسیون صورتی و مشکی

دکوراسیون صورتی و مشکی

صورتی با مشکی یکی از جفت های رنگی پر کاربرد است. رنگ مشکی تأثیرگذار و چشمگیر است ، و در صورت استفاده با رنگ صورتی می تواند شادابی و عمق ایجاد کند. همراه با رنگهای صورتی از هر سایه ، زمینه سیاه و احساس خوشحال و شاد صورتی را به فضا تعادل می بخشد. صورتی پر رنگ و پر جنب و جوش ، مانند صورتی استفاده شده روی این مبل ، ممکن است یک انتخاب جسورانه به نظر برسد ، اما وقتی رنگ مشکی را اضافه می کنید ، اتاق متعادل می شود. این امر به ویژه در اتاق هایی که تعداد زیادی تکه خنثی دارند ، بیشتر دیده می شود ، همانطور که در اینجا دیده می شود. اگر می خواهید به اتاق خنثی خود جلوه و نشاط بیشتری ببخشید ، چند رنگ صورتی و مشکی این کار را انجام می دهد.

صورتی و خاکستری
دکوراسیون صورتی و خاکستری

دکوراسیون صورتی و خاکستری

رنگ صورتی با سایه های خاموش مانند خاکستری ، به خصوص رنگ های خاکستری صاف ، آرام و خنثی خوب به نظر می رسد. صورتی و خاکستری در کنار هم احساس خوشایندی و راحتی را ایجاد می کنند. اگر فضای شما عمدتا سفید است می توانید از یک مبل خاکستری با بالش های صورتی  و از یک جاکفشی آینه دار با گل های صورتی استفاده کنید.

صورتی و آبی
دکوراسیون صورتی و آبی

دکوراسیون صورتی و آبی

سایه های صورتی و آبی می توان به صورت ترکیبی برای فضای خانه پر جنب و جوش و دکوراسیون صورتی استفاده کرد. تن های روشن و صورتی و آبی دارای یک اثر انرژی بخش قوی هستند. صورتی و آبی نیز به خوبی با رنگ های دیگر مخلوط می شوند تا فضای رنگارنگ تری ایجاد کنند.

مبل نیم دایره

نحوه چیدمان مبلمان گرد

نحوه چیدمان مبلمان گرد کار آسانی نیست چرا که معمولا در خانه های ایرانی مبلمان به صورت ال چیده می شود. اگر به دنبال فضای صمیمی تری در نشیمنگاه منزل خود هستید بهترین گزینه خرید مبلمان گرد است.

چیدمان مبلمان گرد

چیدمان مبلمان گرد

نحوه چیدمان مبلمان گرد

از آنجایی که در چیدمان مبلمان گرد فضای پرت و بدون استفاده پشت مبلمان باقی می ماند به همین دلیل بیشتر افراد تمایلی برای دکوراسیون منزل خود با مبلمان گرد ندارند اما از طرفی به دلیل کم بودن فاصله نشیمنگاهی که در چیدمان مبل گرد به وجود می آید فضای گرم تر و صمیمی تری به خانه می بخشد، همچنین می توان برای فضای پشت مبلمان جاکفشی های کنسولی یا میز غذاخوری قرار داد.

دکوراسیون مبل گرد

دکوراسیون مبل گرد

بهترین مکان برای چیدمان مبلمان گرد

در وهله اول بهتر است برای جلوگیری از فضای پرت، مبلمان دایره و نیم دایره در کنار دیوار ها و پنجره های منحنی قرار گیرنداین امر سبب می شود تمام سطح دیوار با مبل پوشیده شود. مکان بعدی که بهتر از مبلمان دایره در آنجا قرار داده شوند نقطه کانونی نشیمن و یا سالن پذیرایی می باشد. نقطه کانونی شامل شومینه،تلویزیون و یا هر عنصر دیگری می تواند باشد اما اگر در نقطه کانونی فضای کافی برای چیدمان مبل گرد نداشتید می توانید از مبل های نیم دایره کمک بگیرید. چیدمان مبلمان دایره در نقطه کانونی شومینه فضای دلچسب و رمانتیکی برای شما فراهم می کند.

نحوه چیدمان مبلمان گرد

نحوه چیدمان مبلمان گرد

اصول نحوه چیدمان مبلمان گرد

همانطور که در بالا گفته شد استفاده از مبلمان گرد فضای پرتی و بدون استفاده ای در خانه به وجود می آورد اما با رعایت چندین نکات ساده شما می توانید از تمام فضای موجود در خانه خود بهره ببرید. هر چقدر مبلمان به سمت دیوار اتاق نزدیک تر باشد فضا باز تر و هر قدر به سمت مرکز اتاق قرار بگیرند، فضا کوچکتر میشود.

مبل نیم دایره

مبل نیم دایره

مدل کلوزت

مدل کلوزت

مدل کلوزت دنیای گسترده ای دارد و هر روزه طراحان مدلهای مختلفی از آن را طراحی می کنند مهم نیست که چقدر فضای ذخیره سازی داشته باشید ، کمد لباس شما می تواند مهارت های سازماندهی خانه شما را ایجاد یا از بین ببرد. شما فقط باید اندازه فضای ذخیره سازی خود را در نظر بگیرید ، بنابراین مهم است که از آنچه دارید بیشترین بهره را ببرید.

کلوزت

کلوزت

کلوزت چیست؟

کلوزت یک مدل از کمد دیواری است که برای نگهداری از کیف و کفش و لباس مناسب است و امروزه بسیار باب شده است و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. کلوزت مجموعه طبقه بندی شده می باشد که به راحتی می توانید به هر وسیله خود دسترسی داشته باشید.

دکوراسیون کلوزت

دکوراسیون کلوزت

ابعاد کلوزت

شما می توانید مدل کلوزت و رنگ آن را بنابر سلیقه خود انتخاب کنید اما ابعاد آن به فضای موجود بستگی دارد. کلوزت در خانه های بزرگ می تواند یک اتاق را به خودش اختصاص دهد اما در خانه های کوچک یک کمد بزرگ است معمولا در خانه های کوچک برای جلوگیری از شلوغ شدن جاکفشی را در کلوزت اختصاص می دهند.

رنگ مناسب کلوزت

رنگ مناسب کلوزت

رنگ و مدل مناسب کلوزت

یکی از دلایل اصلی استفاده از کلوزت استفاده بهینه از فضا می باشد بنابراین انتخاب رنگ آن بسیار مهم است به عنوان مثال در اتاق های کوچک بهترین گزینه انتخاب رنگ سفید می باشد که فضا را روشن تر و بزرگ تر نشان دهد اما در حالت کلی از رنگ هایی که همخوانی خوبی دارند استفاده نمایید. استفاده از آینه در کلوزت یک انتخاب هوشمندانه است که باعث می شود اتاق بزرگ تر به نظر برسد و شما برای چک کردن استایل خود به یک آینه نیاز دارید که با یک تر دو نشان می زنید.

چیدمان کلوزت

چیدمان کلوزت

مدل کلوزت

مدل کلوزت

راهنما انتخاب لوستر

چگونه لوستر مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه لوستر مناسب انتخاب کنیم؟ لوستر چه رنگی بخریم؟ اینها همه سوالاتی هست که قبل از دیزاین کردن خانه با آن مواجه می شویم. گروه نابی مد برای کمک به شما در انتخاب لوستر فاکتورهای مهم خرید لوستر را در این مقاله برای شما آماده کرده است با ما همراه باشید.

چگونه لوستر مناسب انتخاب کنیم؟

چراغ های درخشان ، درخشش عاشقانه و درام لوستر یکی از جذاب ترین عناصری است که می توانید در خانه خود داشته باشید. یک لوستر مقیاس و نسبت یک اتاق را متعادل می کند. جدا از سبک ، سه عامل اصلی برای انتخاب لوستر عبارتند از: اندازه / مقیاس ، جهت خروجی نور (تابش خیره کننده در برابر زرق و برق) و کنترل (کم نور شدن).

 

راهنما انتخاب سایز لوستر

راهنما انتخاب لوستر

راهنما انتخاب لوستر

هنگام انتخاب لوستر برای بیشتر فضاها ، یک قانون کلی راهنمای خوبی در انتخاب اندازه به شما می دهد: عرض اتاق (به فوت) + طول اتاق (به فوت) = قطر / عرض لوستر (به اینچ). (برای تبدیل متر به فوت ، متر را در 3.3 ضرب کنید). بنابراین ، برای مثال ، اگر اتاق شما 14 فوت و 10 فوت عرض دارد ، یک لوستر با قطر 24 اینچ متناسب به نظر می رسد (14 فوت + 10 فوت = 24 فوت ، که شما آن را به اینچ تبدیل می کنید)

چگونه لوستر انتخاب کنیم

چگونه لوستر انتخاب کنیم

اگرر نور شما متمرکز بر یک قسمت نشیمن است و نه کل اتاق ، از ابعاد تقریبی طول و عرض آن قسمت به جای کل فضا استفاده کنید. روش دیگر برای محاسبه این کار افزودن طولی است که نور از دو دیواره نزدیک به آن خواهد بود و سپس آن را دو برابر کنید تا قطر لوستر تقریبی شما به اینچ برسد. به عنوان مثال ، اگر مرکز منطقه نشیمن شما 7 فوت از یک دیوار و 8 فوت از دیوار دیگر فاصله دارد ، پس 7 فوت + 8 فوت = 15 فوت است. 15 فوت x 2 = 30 فوت که آن را به اینچ تبدیل می کنید. بنابراین یک قطر 30 اینچی مناسب خواهد بود.

جنس و رنگ لوستر

راهنما رنگ و جنس لوستر

راهنما رنگ و جنس لوستر

لوستر ها انواع مختلفی از رنگ و جنس به بازار عرضه می شوند و باید در نظر داشته باشید رنگ انتخابی متناسب با رنگ غالب فضا و با دیگر وسایل نظیر مبلمان،جاکفشی و دیوارها هماهنگ باشد بیشتر لوستر ها از سنگ و کریستال و فلز ساخته شده اند به سلیقه خود و با توجه به دکوراسیون خانه می توانید خریداری کنید.

طراحی اتاق خواب سفید

اتاق خواب سفید

اتاق خواب سفید یک انتخاب بی انتها برای ایجاد پس زمینه ای آرام برای هر سبک است. با داشتن لوازم جانبی مناسب و مبلمان نرم ، یک اتاق خواب سفید همچنان می تواند فضایی گرم و جذاب برای لذت بردن باشد. این سایه تسکین دهنده می تواند پناهگاهی آرام در اتاق خواب ، برای استراحت و خوابیدن ایجاد کند. به جزئیات دقیق تر توجه کنید تا فضا خسته کننده نباشد.

ایده چیدمان اتاق خواب سفید

طراحی اتاق خواب سفید

طراحی اتاق خواب سفید

رنگ های خنثی مانند طوسی لطافت بیشتری به اتاق خواب شما می بخشد و همچنان با موضوع خنثی شما مطابقت دارد. برای ایجاد نمای تک رنگ مدرن ، رنگ مشکی متضاد را اضافه کنید. برای پیچ و تاب هوشمندانه در این سبک کلاسیک ، مبلمان آینه ای و لامپ های شیک اضافه کنید. بافت یکی دیگر از روش های عالی برای مخلوط کردن طراحی اتاق خواب کاملاً سفید است. کوسن های بافتنی ، پشمی و فرش های ضخیم ، بافت و عمق را به دکور کاملا سفید روح می بخشد.

1.از چوب استفاده کنید

چیدمان اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب

چه اتاقی روستیک و چه پر زرق و برق ایجاد کنید ، سفید و چوب همیشه یک ترکیب برنده است. دیوار و پنجره سفید ساده یک بوم سفید برای برجسته شدن مبلمان و تبدیل شدن به نقطه کانونی است.برای گرم شدن فضا بهتر است از وسایل چوبی برای دکور اتاق استفاده کنید به عنوان مثال قرار دادن یک کمد دیواری و یا جاکفشی چوبی درون اتاق بهترین گزینه است.

2.فضا را با رنگ سفید درخشان روشن نگه دارید

اتاق خواب سفید

اتاق خواب سفید

رنگ سفید برای اتاق خواب های کوچک ایده آل است ، خصوصاً در جایی که منبع نور طبیعی وجود دارد. رنگ سفید درخشان خالی از هرگونه رنگدانه است به این معنی که تقریباً تمام نوری که به آن برخورد می کند را بازتاب می کند. بنابراین این کمک می کند تا یک فضای کوچک با پرش نور به سایه روشن شود ، تا به روشنایی بقیه اتاق به ویژه سقف های شیب دار زیر شیروانی کمک کند.

3.یک تضاد چشمگیر با رنگهای مختلف ایجاد کنید

ایده چیدمان

ایده چیدمان

چاشنی روشن مرکبات می تواند رنگ های برجسته ای برای یک اتاق خواب سفید ایجاد کند. کنتراست قابل توجه ، روشنایی رنگ سفید را برجسته می کند و در اتاق خواب احساس لذت و نشاط می کند. با این نگاه ، تضمین خواهید کرد که با یک روحیه آفتابی بلند می شوید.

 

5 ایده چیدمان مبلمان

5 ایده چیدمان مبلمان

ایده چیدمان مبلمان می تواند کاری دلهره آور باشد. وقتی با یک فضای خالی روبرو هستید ، پر کردن آن به روشی عملی و زیبا از نظر زیبایی ، کاری طاقت فرسا به نظر می رسد. اما طی سالیان گذشته ، طراحان داخلی تعدادی از اصول ساده را که به راحتی قابل استفاده هستند ، تشخیص داده اند. فقط این قوانین را دنبال کنید و متوجه خواهید شد که چیدمان مبلمان به هر حال خیلی ترسناک نیست. ما در این مطلب 5 ایده چیدمان مبلمان که باید آنها را در نظر بگیرید در ادامه به آنها پرداخته ایم.

5 ایده چیدمان مبلمان

نحوه چیدمان مبلمان

نحوه چیدمان مبلمان

1.یک نقطه کانونی انتخاب کنید

هرگز قدرت یک نقطه کانونی در یک اتاق را دست کم نگیرید. بعضی اوقات نقاط کانونی به طور طبیعی ظاهر می شوند ، مثلاً در اتاق یک شومینه یا جاکفشی تو کار داشته باشد ، در برخی مواقع دیگر ممکن است لازم باشد خود آنها را ایجاد کنید ، مانند قرار دادن میز تلویزیون. نقطه کانونی که انتخاب کردید به شما در نحوه چیدمان مبلمان کمک می کند.

2.مبلمان را به دیوار نچسبانید

اندازه اتاق تعیین می کند که چقدر می توانید مبلمان خود را از دیوار دور کنید ، اما حتی در یک فضای کوچک ، چند سانت بین دیوار و مبلمان فاصله قرار دهید. مسلماً اگر فضای بیشتری دارید ، می توانید مبلمان را به گونه ای مرتب کنید که در وسط اتاق محل مکالمه ایجاد شود و چند سانتی متر بین دیوارها و مبلمان باقی بماند.

3.مناطق مکالمه ایجاد کنید

افراد به طور طبیعی باید بتوانند بدون اینکه گردن خود را جرثقیل بزنند یا در اتاق فریاد بزنند با یکدیگر صحبت کنند. مبل ها و صندلی ها را روبروی هم قرار دهید ، و به همین دلیل آنها به اندازه کافی نزدیک هستند که افراد می توانند بدون بلند کردن صدا صحبت کنند. اگر اتاق خیلی بزرگ است ، چندین زمینه مکالمه ایجاد کنید.

5 ایده چیدمان مبلمان

5 ایده چیدمان مبلمان

4.تعادل را هنگام چیدمان مبلمان برقرار کنید

تعادل همیشه در تزئین مهم است . اندازه و محل قرارگیری قطعات مختلف را در نظر داشته باشید ، اطمینان حاصل کنید که همه قطعات بزرگ یا کوچک را در یک منطقه یا در یک طرف اتاق قرار ندهید ، که باعث می شود فضا دچار انحراف و کمی ناآرام شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که اشکال متنوع است ، به عنوان مثال اگر صندلی های صاف دارید ، یک میز گرد را در نظر بگیرید.

5.جریان ترافیک را در نظر بگیرید

یکی از مهمترین مواردی که هنگام چیدمان مبلمان در هر اتاق باید به آن توجه کنید ، جریان ترافیک است. افراد نباید برای عبور از داخل اتاق ، اسباب و اثاثیه خود را لگدمال کنند. اطمینان حاصل کنید که بین میز و مبل و بین صندلی ها چند سانتی متر فاصله برقرار کنید. مسیری روشن ایجاد کنید تا افراد بتوانند بدون مشکل از یک انتهای اتاق به سر دیگر راه بروند.

نحوه اصولی چیدمان مبلمان

نحوه اصولی چیدمان مبلمان